Proč spíme?

Konečně mám trochu času číst a poslouchat knížky. Něco chci číst, ale některé knížky číst prostě nejdou a musí se poslouchat. Jedna z těch knížek je i Proč spíme od britského vědce Matthewa Walkera. Není to moc ideální knížka na poslouchání do auta, protože se tam mluví o spánku! 🙂 Trochu mě to uspávalo. Myslím, že z knížky se nedozvíte nic extra nového, pokud jste se historicky zajímali o biohacking, spánek atd..ale dá vám to ucelenější představu, jak spánek funguje a najdete tam spoustu zajímavých informací nejen o lidském spánku, ale i o spánku ze zvířecí říše a to je fakt zajímavé. Určitě vám to ovlivní vnímání spánku a dá odpovědi na otázky, proč jste druhý den úplně KO, ikdyž jste prospali půlku dne. Myslím, že je to ideální kniha, pokud používáte Oura Ring. 

Jak moc vás ovlivňuje šálek kávy před spaním. Mě odpolední kafe moc neovlivňuje, aspoň si to myslím:) Ale kniha vysvětluje vliv kofeinu na chemické reakce v mozku.

Zajímavý je test kofeinu na pavoucích. Chudáci nebyli schopni usnovat pořádnou síť. Kofein dopadl nejhůře ze všech drog.

Skvělé shrnutí připravil na twitteru Štefan Janoušek, tak se na to mrkněte. Vytáhnul asi hlavní body z knížky.

Knihu koupíte třeba na Alze: https://www.alza.cz/media/proc-spime-odhalte-silu-spanku-a-snen-d6390216.htm

Nebo použitou na Knihobotu: https://knihobot.cz/g/9313 (Knihobot dává druhý život přečteným knihám a najdete tam opravdu hodně zajímavých titulů)

Tomáš Bzirský

Přes 14+ let dělám online marketingu, Business development v e-commerce. Baví mě crypto a nové technologie.

You may also like...