Jak jsem přešel na iPhone a co mi vadí

Když už průser, tak pořádný anebo v jednom měsíci se mi rozbil telefon, notes a GoPro kamera, krása! Představa, že budu bez telefonu se mi moc nelíbila, tak jsem začal shánět náhradu za Nexus 5x, přecijenom 2 GB ram není úplně málo a 32 GB místa taky nic moc. Musel to být telefon za rozumnou cenu a s čistým systémem. Nexus pravě dostal novou verzi Androidu a byl fakt dobrej! (Jenom rychle vydali záplatu kvůli výdrži baterie;)).

Prve jsem se podíval po telefonech s Androidem, děs a hrůza… Google chce konkurovat Applu a Samsungu a proto začne prodávat telefon (Google Pixel) o půlku dražší než oni? Zajímavá strategie, která moc nefunguje. OK, takže konkurence… Samsung jsem nechtěl, měl jsem ho a nějak moc mě nenadchl (ikdyž nový Samsung S8 nevypadá tak špatně), takže jsem se začal dívat po iPhone. Našel jsem iPhone 6s za dobrou cenu asi za (+- 15K), tak jsem si řekl, že to teda musím zkusit, když všichni říkají jaká je to pecka.

Dojmy – nechápu, proč je z toho tolik lidi odvařených (používám ho 4 měsíce)? Chápu, že v Americe ho má každý druhý člověk, protože tam ty ceny jsou někde jinde, ale tady? (Pojďte do mě:))

„Super“ je tenké tělo, vypadá dobře, ale mě hrozně klouže v ruce, takže ho musím mít stejně v nějakém obalu (aktuálně v externí baterce, což je kapitola sama o sobě -> iPhone 6s smart battery case – Apple má fakt dobrý koncept na dokupování příslušenství. Baterka je super, jenom dost zvětšuje objem telefonu a jeho hmotnost, ale dá se na to zvyknout).

Začínáme

Převod aplikaci do iPhone byl v pohodě, stačí stáhnout Android appku a následně ji spárovat s iPhonem, ale jejich store se mi zdá mnohem méně přehledný, než ten od Google, ale asi je to dost o zvyku. Nemůžu se nějak spřátelí s iTunes asi si špatně zvykám na změny;) a hlavně samotná práce se soubory je mnohem horší, než na Androidu. Naštěstí díky Spotify nemusím přes iTunes nahrávat hudbu.

Nechápu důvod proč je telefon dostupný pouze přes iTunes a to ještě jenom některé jeho části? a nejde se k němu dostat jak Androidu a k jeho úložišti? Bezpečnost? A to stejné AirDrop, je skvělý pro lidi s iPhone, ale pro ostatní přenos přes Bluetooth není možný? Chápu, že v Americe má iPhone skoro každý, takže to neřeší, ale jinde….díky bohu za Cloud.

Baterka

Největší WTF! Na horách z 90 % na 25 % během pár minut, asi mu byla zima:) I při větší zátěži je baterka hodně rychle vybouchaná. Zatím mám rekord, kdy při použití externí baterky + baterky v telefonu byly asi za 5h obě kaput. 🙁 Na druhou stranu se baterky nabíjejí docela rychle.

Super je na druhou stranu rychlost, se kterou se pracuje a svižnost celého systému, tam by se mohl Android trochu přiučit, ikdyž poslední verze byla docela rychlá.

Aplikace – hodně možností, mnohem víc placených aplikaci (pocitově) a jsou i dost upřednostňovány, hodnocení aplikaci je dost schované až nepřehledné. Na Google store hodnocení šlo lépe vidět.

iPhone a jeho iOs neumí moc dobře pracovat s androidwear, chápu že Apple upřednostňuje svoje hodinky, jenom kdyby nebyly tak ošklivé (respektive, kdyby byly aspoň kulaté!) A hlavně vydrž až 18h je taky dost smutná. Mám hodinky Moto 360 a ty jsou v pohodě schopné vydržet 2 dny. Jenom teď mi slouží pouze k notifikacím, protože s nimi jinak pracovat nejde. Chápu uzavřeny systém, ale někdy je to až moc. A místo Apple Watch si za ty peníze koupím raději normální hodinky;)

Dost mi na iPhone chybí šifrování notifikací na zamčené obrazovce. iPhone umí některé notifikace schovat, ale bohužel ne všechny, třeba se to změní, ale to je taková drobnost, holt člověk nesmí dávat telefon z ruky:)

Dám mu ještě šanci, ale pokud by nebyl Google Pixel tak dráhy, tak bych se k Androidu vrátil okamžitě. Tak uvidíme 🙂

Tomáš Bzirský

Přes 14+ let dělám online marketingu, Business development v e-commerce. Baví mě crypto a nové technologie.

You may also like...