Zanzibar a Tanzánie

Lokalita: Země východní Afriky
Místa: Ostrov Zanzibar, Safari
Zajímavost: Od kittingu po safari
Top: Safari a nekonečný odliv
Rok: 2016/2017

Chcete trochu černé Afriky? Toto bude asi dobrý začátek. Egypt nebo Tunisko, je až moc poevropštěné. Na Zanzibar se létá hodně kittovat, protže jsem tam dobré větrné podmínky a velké odlivy.

Odliv… #zanzibar #beach #outflow

Příspěvek sdílený Tomáš Bzirský (@tomasbzirsky),

#zanzibarbeach #hakunamatata

Příspěvek sdílený Jitka Matějková (@jimatejkova),

Máte 2 možnosti, jak výlet poskladat. Můžete vzít last minutě zájezd, ale musíte se poradně dívat, kam vás chtějí zavést nebo se vydáte po vlastní ose, což je někdy docela sranda;)

Přes cestovku se daji sehnat levné zájezdy, vždy záleží na období. Na Zanzik se dostanete s flydubai už od 8 tisíc a samotné ubytování pak seženete on-line. docela funguje Airbnb a Booking.com

Základem na Zanziku je smlouvat, smlouvat a smlouvat. Většinou, ne vždy se dá jít na půlku, ono vždy záleží, jak jste tvrdí. My jsme měli tvrdou vyjednavačku! Díky Market:) Takže jsme stihli spoustu výletů a nebyly vůbec drahé.

Musíte vyzkoušet Dala-dala, což je místní doprava. Většinou to jsou malé dodávky, kde budete sami bílí a jinak místní obyvatelé:)

Většinou to vypadá tak, že do dodávky nacpou 2x tolik lidí, než je míst, takže se budete mačkat. Místní dámy mají docela větší pozadí, ale nemají ostych a nacpou se na sedadlo vedla vás. Taxíky jsou docela drahé, ale někdy je použít musíte. Fotka s místním masajem je taky důležitá a samozřejmě fotky nekonečného odlivu! Je to chudá země, takže v obchodech nečekejte něco extra. Levné jídlo seženete u místních, hotely jsou většinou drahé. Ikdyž jsem bydleli v hotelu/resortu, tak jsem chodili na jídlo k místním a zase to bylo smlouvání:) Na Zanziku je omezený počet bankomatů, takže si nezapomeňte vybrat dostatečnou hotovost po příletu, bankomaty jsou jenom v hlavním městě.

Usmev holky! @jozi_vnenkac #zanzibar #smileplease

Příspěvek sdílený Tomáš Bzirský (@tomasbzirsky),

Cesta na Safari je dobré dobrodrůžo. Můžete letět nebo lodí na pevninu, dostat se místní dopravou na jejich autobusák a pak 6h autobusem:) Ano, druhá varianta je správně! Dlouhé to bylo. Většinou tam budete jediní bílí. Jejich hlavní silnice vede skrz národní park, takže kolem cesty potkáte slony, žirafy atd..

Safari…WOW! Pecka. Na celý den si pronájmem Jeep a jezdíte křížem krážem po jejich parku. My jsme měli štěstí a viděli hodně zvířat a to včetně lvů! Hroši na nás lehce prděli a zůstali ve vodě, takže jim byly vidět akorát uši:)

#mikumi #wildanimals #tanzania #safari #giraffe #wild

Příspěvek sdílený Jitka Matějková (@jimatejkova),

Cestou zpátky na ostrov jsme měli smůlu na autobus, byla to trochu stará herka a cesta se protáhla o další 2h, takže nám ujela loď, tak jsem si dali i cestu místní Cesnou:) Ve stylu – vemete taxík, kde se pohádáte o ceně, 2x skoro vystoupíte, ale nakonec jedete. Domluví zdržení letadla, kontrolu proběhnete ani nevíte jak a letíte:)

Určitě si musíte správně vybrat lokalitu, kde chcete být, to že tam jsou krásné resorty ještě nic neznamená.

Neuvěřitelné… #simba #zanzibartrip #lion #tanzania #safari

Příspěvek sdílený Tomáš Bzirský (@tomasbzirsky),

#zanzibarbeach #lovezanzibar

Příspěvek sdílený Jitka Matějková (@jimatejkova),

Tomáš Bzirský

Přes 14+ let dělám online marketingu, Business development v e-commerce. Baví mě crypto a nové technologie.

You may also like...