Hledáte řešení pro poznámky na jednom místě?

Dlouho jsem hledal řešení, jak mít všechny poznámky na jednom místě. Když jsem měl jenom Android + PC, tak to bylo docela v pohodě a dalo se to dělat přes drive.google, ale v momentě, když jsem k tomu nakombinoval i zařízení s Win 8 (telefon + tablet), tak to byl docela problém. Holt Win si moc s google aplikacema nerozumí, což je jeho obrovské mínus, ale dá se s to přežít (když máte po ruce normální PC nebo telefon s Androidem).

Samozřejmě je nejlepší poznámkový blok a pero, ale to zase nemáte vždy u sebe (ikdyž psát inkoustem je prostě coool) a telefon většinou ano.

Win zařízení nabízejí OneNote, ale tam je zase problém s napojením pro Android a hlavně s online dostupností. Všiml jsem si, že hodně lidí používá Evernote, tak jsem si ho otestoval taky. Líbí se mi na něm, že se dá použít na různých zařízeních – win, android, ios a má i online rozhraní včetně desktop verze. K tomu se dá dobře nastavit synchronizace, takže své poznámky můžete mít napříč zařízením stále aktuální.

Poznámky můžete ukládat jako text, fotky, mluvené slovo, přidávat soubory atd. atd.. možností je opravdu hodně a zatím jsem s tím spokojený. Evernote je k dispozici v placené verzi, případně ve verzi s omezenými funkcionalitami zdarma. Free verze vám bude určitě stačit.

Co používáte jiného? Nechám si klidně poradit.

Tomáš Baránek napsal spoustu tipů jak používat Evernote, stojí za přečtení.

Aktualizace 2023:

Evernote používám od napsání tohoto článku, takže od roku 2014. Určitě existuje spousta jiných služeb, systémů na poznámky (třeba tady je dobrý soupis – https://www.goskills.com/Office-Productivity/Resources/Best-note-taking-app – a hodně lidí začalo používat Notion, ale mě se moc přecházet nechce:) tím, že žiju v obou systémech, tak nativní aplikace pro mě moc nejsou vhodné.)

Evernote icons created by Roundicons – Flaticon

Tomáš Bzirský

Přes 14+ let dělám online marketingu, Business development v e-commerce. Baví mě crypto a nové technologie.

You may also like...