Dubrovník

Měli jsem štěstí. Byl covid a nikdo tam nebyl…

Dubrovník je krásné historické město na jihu Chorvatska, které je jedním z nejnavštěvovanějších turistických destinací v Evropě. Tento starobylý přístav se pyšní bohatou historií a kulturou, kterou mohou turisté objevovat během své návštěvy.

Jedním z nejvýznamnějších památek Dubrovníku je Staré město, které je obklopeno mohutnými hradbami. Tyto hradby byly postaveny v 16. století a dnes slouží jako turistická atrakce, kde mohou návštěvníci projít a prozkoumat město z výšky.

Mezi další památky, které stojí za návštěvu, patří katedrála svatého Vlaha, která je nejvýznamnějším sakrálním stavbou v městě a Stradun, hlavní třída města, která se táhne přes Staré město.

Dubrovník také slouží jako významný přístav, odkud mohou turisté vyrazit na plavbu lodí k objevování okolního pobřeží a ostrovů. Tyto plavby nabízejí krásné výhledy na město a okolní pobřeží a jsou skvělou příležitostí pro objevování přírody a kultury této oblasti.

V závěru lze říci, že Dubrovník je skvělou destinací pro turisty, kteří hledají krásné a historické místo plné kultury a zážitků. Návštěvou tohoto města se mohou turisté vydat na cestu plnou objevů a nezapomenutelných zážitků.Kde bydlet? Ideální řešení je používat booking, možností je opravdu hodně.

Booking.com

Reklama:

Tomáš Bzirský

Přes 14+ let dělám online marketingu, Business development v e-commerce. Baví mě crypto a nové technologie.

You may also like...