Koh Rong Sanloem

Lokalita: Asie
Místa: Ostrov Koh Rong Sanloem
Top: Hakuna matata
Rok: 2018

Další zastávka po Angkor Watu v Kambodži je malý ostrov na jihu u Sihanoukville, Koh Rong Sanloem. Ten nám byl doporučen v minulém hotelu jedním zaměstnancem, že je to menší a klidnější ostrov, než Koh Rong, kde je víc barů a turistů.

Před příletem do Sihanoukville je dobré zjisti, která lodní společnost jede vaším směrem a rovnou se nechat hodit do přístavu, což jsme samozřejmě neudělali:) Jinak cesta do přístavu stojí 15-20 USD. Naštěstí nás svezl jeden krajan, který nás hodil do cestovní agentury (hodně to tady frčí a jsou schopni zajistat od letenek, pronájmu až nevím po co), která obvolala všechny dostupné loďaře a sehnala nám zpáteční jízdenku včetně vyzvednutí v cestovce (20 USD zpáteční cesta). My jsme jeli s Buva Sea Cambodia.

Dáte si 45 min cestu lodí a jste na místě. Saracen beach má asi 6 km. Táhnout kufr po písku není ideál, naštěstí jsme napsali dopředu na resort v kolik dojedeme, tak na nás čekali a odvezli nás na své lodi přímo k ubytování. Co tady dělat? Kromě válení se na pláži a relaxace můžete jet šnorchlovat, dá se jít na výšlap na maják. Můžete se projít skrz prales na Lazy beach (asi 1,5 km). Večer můžete jet na výlet na svítící plankton, ale je vidět pouze, když měsíc couvá:) Měli jsem smůlu.

Každý večer je před ubytováním grilovačka, kde si můžete dát dary moře nebo maso. Ceny v restauracích se pohybují okolo 5-7 USD za jídlo. Jenom v Moonlight resortu to mají nastřelené:)

Cesta: My jsme letěli, ale pár, který jsme tady potkali, jel nočním autobusem a říkali, že to bylo v pohodě.Kde bydlet? Ideální řešení je používat booking, možností je opravdu hodně.

Booking.com

Reklama:

Tomáš Bzirský

Přes 14+ let dělám online marketingu, Business development v e-commerce. Baví mě crypto a nové technologie.

You may also like...