Curaçao

Lokalita: Ostrov v Karibiku
Zajímavost: Patří Holandsku
Top: Odpočinek a relax.
Rok: 2016

Curaçao je ostrov v jižní části Karibského moře kousek od Venezuely, patří do jižní části Závětrných ostrovů a je součástí Malých Antil. V současnosti je Curaçao jednou ze 4 zemí Nizozemského království (další jsou Nizozemsko, Aruba a Svatý Martin). Ostrov je znám svými rezervacemi, kde jsou k vidění jedny z největších kaktusů na světě (kadushi), nejrozličnější druhy živočichů – žáby, ptáci, nejedovatí hadi a ještěrky. Některá místa ostrova Curaçao se dostala i na listinu světových chráněných památek UNESCO. Ve Willemstadu je k vidění starý dřevěný pontonový most nebo jedna z nejstarších synagog na americkém kontinentě. Zachované stavby jsou směsí z počátku 18. století.
Zdroj: Wikipedie

Tento ostrov používají Nizozemci jako svoji oblíbenou dovolenkovou destinaci. Letadlo z Amsterdamu sem létá každý den! Takže přímá linka Amsterdam – Willemstad od KLM.

Je to docela chudá země, když opustíte hlavní letovisko. Zajímavé je, že v obchodech je docela draho na naše poměry. Ostrov projede od východu na západ snad za 2h, ale jsou zde různá zákoutí, které stojí za to navštívit. Ideální je půjčit auto a jezdit křížem, krážem:) Koupání a pláže nejsou špatné, ale musíte si najít tu svoji ideální pláž.

Třeba Playa Lagun, kde je hned i možnost ubytování v Lagun Blou resort nebo Jan Thiel Baai..Pak určitě navštívit hlavní město. Willemstad, kde se projdete po unikátním mostě a pokocháte se místní architekturou. Musíte navštívit místní tržnici na jídlo. Nevzbuzuje to moc důvěry, ale bylo to výborné! Na severu nejsou pláže, ale objevíte tam útesy, které jsou bičovány příbojem. Úžasná podívaná. Taky tam najdete rozsáhlé pláně kaktusů.

Doporučení na závěr. Když budete hledat ubytko, tak se mrkněte jak na Booking.com, tak i na Agoda.com umí to najít zajímavé rozdíly. U agody to jste schopni dát ještě dolů skrz mobilní aplikaci. Nefunguje to všude. Musíte to otestovat.

Tomáš Bzirský

Přes 14+ let dělám online marketingu, Business development v e-commerce. Baví mě crypto a nové technologie.

You may also like...