Borneo

Lokalita: Asie
Místa: Borneo – Indonésie – část ostrovu Kalimantan
Top: Orangutání, Kahau nosatý
Rok: 2018

Na Borneu se rozkládal převážně deštný prales (patřil k nejstarším pralesům na světě), ale kvůli penězům z palmového oleje je ohrožen rychlou deforestací a s ním i zvířata, která v pralese žijí. Bylo smutné sledovat ty obrovské lány palem. Palma dává olej max. 15 let, co bude potom asi nikoho nezajímá. Palmy dost „vyžerou“ danou půdu, takže bůh ví, co tam bude pak růst. Snad podnebí a tropické deště zmírní dopady…

Borneo je jediná země, kde žiji volně orangutani a ještě tam stále jsou, ve volné přírodě jsme jich pár potkali.

Z Kuala Lumpur jsme letěli do Sandakanu, kde jsme začali naši cestu. První noc jsem byli v Sepilok Nature Resort. Je to hned u Sepilok Orangutan Rehabilitation Centre, kde se starají o Orangutány.

 

Good morning, Borneo!🤩 #borneo #nature #malaysia #travel #asiatrip #journey

Příspěvek sdílený Jitka Matějková (@jimatejkova),

Jsou tam super chaty a dají se z tohoto místa podnikat různé výlety na všechny strany. Např do Labuk Bay Proboscis Monkey Sanctuary, kde zase potkáte Kahou nosatého.

Aspoň se něco dovíte:)

Pokračovali jsme na Kinabatangan River, kde jsem byli 2 noci a z Nature Lodge jsme podnikali výlety na lodi. Měli jsme vlastního průvodce, který nám toho dost pověděl o místní fauně a floře.Kde bydlet? Ideální řešení je používat booking, možností je opravdu hodně.

Booking.com

Reklama:

Tomáš Bzirský

Přes 14+ let dělám online marketingu, Business development v e-commerce. Baví mě crypto a nové technologie.

You may also like...