Kryptoměny a užitečné odkazy

Pár známých se mě ptalo, kde čerpám informace a jaké kanály sleduju.

Twitter

Najdete spoustu účtů, které se kryptu věnují. Jsou na nich různé informace, inspirace a sem tam i pár tipů:) Tady je můj lehký výběr.

Microstrategy a jejich CEO @michael_saylor

Whale Alert – informují o velkých a zajímavých transakcích v krypto světě

Rozhodně nemůžete minout účet PlanB s jeho Stock-to-flow modelem – https://medium.com/@100trillionUSD/bitcoin-stock-to-flow-cross-asset-model-50d260feed12

Weby

Doporučuju je přidat do nějaké čtečky, ať vám nic neuteče.

BTC tip – https://btctip.cz/

Bitcoin v kapse – https://bitcoinvkapse.cz/

Kryptomagazin – https://kryptomagazin.cz/

Podcasty

Některé jsou vtipné, některé vážné, tady je pár tipů.

Youtube

YT moc nejedu, ale co jsem tak poslechl, tak se mi líbily tyto kanály:

https://www.youtube.com/channel/UCybNmFCoe9Nkfw6pDx057gQ

https://www.youtube.com/c/BitcoinovejKan%C3%A1l

Aplikace/Burzy

Tady není správná rada. Dost záleží na co ji budete potřebovat a používat.

Kryptoměny můžete nakoupit klidně v RevolutApp (aktuálně běží akce získejte 300 Kč), která primárně slouží k placení napříč světem. Osobně jinou kartou v zahraničí moc neplatím a už vůbec z jiné nevybírám z bankomatu.

Nabídka krypta se tam pořád zvětšuje, ale vás stejně bude zajímat hlavně BTC a ETH. V nabídce jsou i americké akcie (kdo by nechtěl vlastnit akcii Tesly?) a komodity – zatím jenom zlato a stříbro.

Burz a směnáren je opravdu hodně https://www.kraken.com/, https://www.binance.com/en, https://www.coinbase.com/, https://coinmate.io/home, https://crypto.com/, https://ftx.com/

Některé aplikace umí nabídnout i služby navíc např. kreditní kartu, kde dostáváte cashback v jejich kryptoměně. Binance Card dává až 8 % jejich BNB měny. Výše cashbacku je ovlivněna velikostí úschovy (stake) BNB. 8 % je při držení 6k BNB. Wirex Card při placení dostáváte cashback v BTC. Docela jsem ji dlouho používal, bohužel nejde přidat do ApplePay, takže jedinou cestou bylo pořídit další kartu Curve, aby to šlo používat.

Nejvíc teď používat kartu od Crypto.com a celý jejich ekosystém. Jednak je tam rozumný cashback z každé platby (záleží na výšce držení CRO měny), dávají cashback za Netflix a Spotify. Psal jsem o Crypto tady. Vstupní bonus je aktuálně na 25 USD. Líbí se mi jejich sekce Crypto Earn, kde jim můžete zapůjčit své tokeny a dostáváte zpět úrok. Pokud máte CRO Stake , tak dostanete i lepší úročení. Aktuálně je potřeba mít min. 5k CRO (CRO je cca 1,5 Kč), abyste dostali 2% cashback a 100% cashback ze Spotify. Ale každý si musí najít to svoje:)

Hardware peněženky

Kryptoměny nechcete držet na burze, ale je dobré je mít uschované na bezpečném místě a k tomu slouží hardware peněženky a trezory. Nejlepší jsou asi níže uvedené.

https://www.ledger.com/

https://trezor.io/

Všechny trezory koupíte i na Alze.

A kdy je nejvhodnější doba nakoupit a prodat? Toto asi nejlépe vystihuje tento tweet. 

Máte nějakou další oblíbenou stránku nebo twitter účet? Hoďte komentář. Díky.


Reklama:

Tomáš Bzirský

Přes 14+ let dělám online marketingu, Business development v e-commerce. Baví mě crypto a nové technologie.

You may also like...